štvrtok 8. februára 2018

Nehanebné neviniatko


Názov knihy: Nehanebné neviniatko (2005)

Autor:
Dominik Dán 

Vydavateľstvo: Slovart

Počet strán: 320

Rok vydania: 2005
Detektívi Richard Krauz a Jozef Fischer, okrem vraždy v podsvetí, vyšetrujú záhadnú smrť vysokoškoláčky Moniky Reisovej, dcéry veľvyslanca vo Švédsku, ktorú v jej izbe nájdu nahú, znásilnenú a udusenú s igelitovou taškou na hlave. Prípad kvôli Monikinmu prominentnému pôvodu sledujú všetky médiá, komplikuje ho aj nevysvetliteľný nedostatok stôp z miesta činu. Krauz a Fischer prenikajú do ťaživého rodinného prostredia a dozvedia sa o bizarných vzťahoch medzi podsvetím a diplomatickými kruhmi...Mimoriadne dobre napísaná detektívka. Nečudo, meno Dominik Dán je už desiatku rokov zárukou dobrého čítania. A mne sa obzvlášť páčia jeho celkom prvé romány. Nehanebné neviniatko k nim rozhodne patrí, vzhľadom k tomu, že to bola druhá kniha v poradí, ktorá mu vyšla. 

Krauz a Fischer sú overená policajná dvojica. Ich humor mi nesmierne pasuje. Rovnako ako aj Dánove opisy - či už ľudí alebo situácií, v ktorých sa ocitli. Má nesmierny cit pre gradáciu deja, ako aj pre vyvolanie napätia u čitateľa. To všetko sú skvelé ingrediencie, ktoré vie namiešať do svojich románov. Preto sa číta ľahko, hravo a s istou dávkou zimomriaviek a očakávania, čo sa stane ďalej. 

Aj keď som od začiatku tušila, čím si študentka Monika privyrábala, boli v deji zvraty, ktoré ma prekvapili. A to je len dobre. To knihe pridávalo na pútavosti a vyvolávalo dychtivosť dojsť až na samý koniec v čo možno najkratšom čase 😊

Sarkazmus, dvojzmysly, drsné vtipy, laškovanie na pracovisku i mimo neho - to všetko dodávalo knihe ten správny cveng. 

Dán je pán. Jeho nečítate. Jeho VYCHUTNÁVATE.

Moje hodnotenie: ★

Žiadne komentáre: