štvrtok 3. júna 2010

Zimná láska

Z anglického originálu: The Devil in Winter (2006)

Autor:
Lisa Kleypas

Vydavateľstvo: Ikar

Preklad: Anna Wiesner

Počet strán: 256

Rok vydania: 2008Evie Jennerová patrí medzi dievčatá, ktoré na plesoch sedia v kúte a márne čakajú na svojho vysneného princa. Pre aristokratov nie je zaujímavá predovšetkým preto, že sa zajakáva a pre každého gentlemana je doslova utrpenie stráviť v jej spoločnosti čo i len minútu. Pre chamtivých príbuzných, ktorí Evie držia nakrátko, sa mladá dievčina rozhodne utiecť z ich područe. K úteku ju doháňa aj poznanie, že ju chcú vydať za jej bratanca.
Zúfalá Evie vyhľadá Sebastiana, lorda St. Vincenta a ponúkne mu manželstvo. Evie vie, že lord potrebuje vyženiť peniaze a tak predpokladá, že s jej návrhom bude súhlasiť. Sebastian, známy sukničkár, sa nezdráha a ponuku využije.


"Evie sa stala odborníčkou na neviditeľnosť. Nikto ju nikdy nepožiadal o tanec, nikto ju nepobozkal, nikto si ju nedoberal ani jej nedvoril... Osud sa prekvapujúco zmenil."
Koniec z predchádzajúcej knihy (Vôňa jesene) pokračuje v tejto. Celá navnadená som sa friškom hurtom pustila do jej čítania :-) A nesklamala, svižným tempom začala, a tempo si udržalaaaaa až do konca.
Príbeh, v ktorom sa zhýralec a znalec žien zmení na krotkého baránka - monogamného, nie je ničím nový. A pravdaže, dá sa tomu uveriť len ťažko, ale jeden nikdy nevie. Stačí, keď sa vám v živote stane niečo neočakávané, nepredvídateľné... a teraz nemám na mysli lásku. Aj keď práve láska s tým má najviac čo dočinenia ;-)
Veľmi pekné, teším už na osud poslednej mladej dievčiny.

Moje hodnotenie: ****

Žiadne komentáre: