streda 20. septembra 2017

The Room Mate


Názov knihy: The Room Mate (2017) 

Autor: Kendall Ryan

Vydavateľstvo: Kindle Edition

Počet strán: 322

Rok vydania: 2017Paige má dvadsaťosem rokov, žije si svoj spokojný, pohodlný život v malom byte. Spoločnosť jej robí jej psík Enchilada. Zmena v jej živote a trochu vzrušenia jej prinesie Cannon Roth, mladší brat jej najlepšej kamarátky Allie. Cannon Roth sa učí za doktora a práve v tejto chvíli nemá kde bývať. Záchranné laso mu hodí Paige, jeho láska z detstva, ktorú dlhé roky nevidel. Po tom ako sa k nej na čas nasťahuje, zisťuje, že city k nej sa od tej doby nezmenili. Čo je však lepšie, vidí, že ani on nie je krásnej Paige ľahostajný...
Ryan bola pre mňa príjemným prekvapením. Jej román sršal humorom, iskril sexepílom a prekypoval romantikou. Kniha mi pripomínala svojim humorom trochu knihy od mojej obľúbenkyne Vi Keeland /viď recenzie ku knihám Bossman a Egomaniac/. I keď nedosahuje celkom jej cveng.

Hlavný hrdina Cannon bol neskutočný. Mladý, silný, učenlivý (študoval medicínu a práve praxoval na gynekologickom oddelení, čo bolo z jeho pohľadu opísane neuveriteľne vtipne) a sršal sexepílom, že by ste ho mohli krájať ako bublaninu. Práve tá jeho mačovská stránka bola krásna. Chlapec sršal samoľúbivosťou - bol si vedomý svojej krásy. Nečudo. Nejedna žena sa za ním obzrela. No on mal oči iba pre jednu jedinú. Paige. Lásku z detstva. 

Paige bola od neho staršia o štyri roky. Cannon k nej vzhliadal už ako puberťák, keď sa Paige kamarátila s jeho staršou sestrou. On im pri hrátkach väčšinou zavadzal. Iba málokedy ho prizvali do hry. Veď bol len malý sopliak, prečo by mali? 

Potom prišlo obdobie, kedy sa dlho nevideli. On odišiel študovať na vysokú, Paige zatiaľ žila v malom byte neďaleko univerzity. A kým sa Cannon nasťahoval do nového bytu, ostal istým spôsobom na niekoľko dlhých dní bezdomovcom. Pred touto pohromou ho zachránila práve Paige, ktorú jeho sestra prehovorila, aby ho k sebe na čas uchýlila. 

Paige nie je celkom zmierená s tým, že by u nej mal bývať chalan, no keďže ide o malého Cannona, ustúpi a rozhodne sa podať mu pomocnú ruku. Aká prekvapená ostáva, keď zisťuje, že malý Cannon už dávno nie taký malý? Že z neho vyrástol krásny junák? Čo krásny. Hriešne krásny!

Čo je však horšie, vie, že od neho musí dať ruky preč. Je to brat jej najlepšej kamarátky. Čo by na to povedala? 

Cannon je majster pokušiteľ. Rátalo sa mi ako Paige provokoval - svojou nahotou, svojimi rečami... a ako sa ona snažila tváriť, že ju to absolútne, ale že vôbec netankuje 😂 A jeho teória, že s ktoroukoľvek ženou sa vyspí, tá sa do neho automaticky zamiluje a potom sa to zle skončí? Ach... to bolo treba preveriť. A Paige sa nenechala dlho presviedčať. Veď niekto musel Cannonovi ukázať, že jeho teória je mylná. Kto iný sa na túto úlohu hodil viac ako ona? 

Hrdinov to k sebe ťahalo ako dva magnety. Bolo úžasné sledovať ich tokanie 😝

Ku koncu sa to trochu zamotalo a nie veľmi šťastným spôsobom. Cannon totiž vo chvíli kedy by sa mal zachovať ako správny chlap to trošku pokašle. Nuž ale nejako musela autorka dej zamotať. I keď v tomto prípade nie celkom šťastne. No Cannonovi sa to dalo odpustiť - stále možno jeho správanie priradiť k mladíckej nerozvážnosti 😉

V každom prípade čítalo sa to skvele a určite to nebola moja posledná kniha od tejto autorky. 


Moje hodnotenie: ★★★★
Roommates
1. The Room Mate
2. The Play Mate
3. The House Mate
4. The Soul Mate
 

Žiadne komentáre: