piatok 18. novembra 2016

Zkrocený

Z anglického originálu: Tamed (2014)

Autor:
Emma Chase
 
Vydavateľstvo: Mladá fronta

Český preklad: Alena Faltová

  
Počet strán: 200

Rok vydania: 2015Matthew Fisher je najlepší kamarát Drewa Evansa, s ktorým pracuje v jednej firme. Keď uvidel Delores Warrenovou, okamžite ju chcel. Bola to láska na prvý pohľad. Keď sa s ním však prvýkrát stretla Dee, napadlo jej všetko možné, len nie to, že by chcela ona jeho. Zaradila ho automaticky medzi mužov, ktorých poznala - mužov, ktorí si s ňou užili a potom ju odkopli. Matthew bude musieť vynaložiť veľa úsilia, aby ju presvedčil, že to s ňou myslí vážne...Život je krátká, divoká jízda. Nesnažte se brzdit, nesnažte se všechno moc řešit ani to řídit. Jestli budete mít štěstí, jako jsem ho měl já, najdete někoho dokonalého, který bude sedět vedle vás a při každé zatáčce, do každého kopce i z kopce vás bude držet za ruku.

Zkrocený rozpráva príbeh Matta, Drewovho najlepšieho kamaráta, a tiež Dee-Dee, najlepšej kamarátky Kate. Opäť je podaný z pohľadu muža (čo ma nesmierne bavilo). Ale Matt mi pripomínal štýlom myslenia a trochu i štýlom konania samotného Drewa (aj keď jeho asi ťažko niekto môže prekonať). To príbehu uberalo na kvalite. Aby sme si rozumeli, Matt bol tiež fešák, rovnako mal v sebe trochu arogancie a narcizmu ako aj Drew a bol aj vtipný. V tomto autorka nepriniesla nič nové ani osviežujúce. Škoda.

Myslím si, že príbehu najviac pomohla hlavná hrdinka Dee. Bola svojská, drzá, dravá, jednoducho živel. Bola presne taká, akú si ju pamätáme z prvej časti. Povedala priamo, čo si myslela, na nič sa nehrala. Bola svojská. Na prvý pohľad vyzývavá, no v skutočnosti tiež len cítiace dievča. Už vtedy som tušila, že Dee a Matta čaká spoločná budúcnosť 👫

Ani jeden z hrdinov sa nechce viazať. Matthew ráta s tým, že jedného dňa sa zamiluje, založí si rodinu a tak ďalej, no vie, že kým sa tak stane, pretečie ešte veľa vody. Dovtedy si chce len užívať. A partnerku na najbližšiu zábavu vidí v krásnej chemičke Delores. Tá má zhruba rovnakú predstavu o svojom živote. Matta vidí ako svoju najbližšiu korisť - na jednu noc. Problém nastáva, keď Matt zistí, že mu len jedna noc s Dee nestačí... Keďže Dee sa drží hesla: jedenkrát a dosť, má Matt čo robiť, aby ju presvedčil, že on je iný ako muži, ktorých doteraz stretla, že on je pre ňu ten pravý.

Čo knihe dodávalo plusové body boli veselé komentáre rozprávača (cháp Matta). Prihováral sa priamo čitateľovi cez svoje postrehy, sarkastické poznámky, rečnícke otázky. V tomto je autorka výnimočná a s podobným rozprávačským štýlom som sa zatiaľ ešte nestrela. Aspoň v takej humornej podobe určite nie.

Kniha sa číta veľmi dobre. Je romantická, erotická, je zábavná. Kto teda hľadá v knihe práve tieto veci, nech sa páči prečítať si. Nakoniec mi nedá poznamenať len jednu vec: Popravde, ak tu niekto potreboval skrotiť, tak to bola skôr Dee, nie Matt 😊

Moje hodnotenie: ★★

Tangled
1. Tangled (Zapletený)
2. Twisted (Zaskočený)
3. Tamed (Zkrocený)
4. Tied (Spoutaný)

Žiadne komentáre: