štvrtok 20. apríla 2017

V pasci

Z anglického originálu: Stranded (2013)

Autor:
Dani Pettrey
 
Vydavateľstvo: i527.net

Preklad: Zuzana Vengliková
 

Počet strán: 280

Rok vydania: 2015Darcy st. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť. Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzích vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.S hrdinkou Darcy sme mali možnosť stretnúť sa už v predchádzajúcej knihe. Darcy je novinárka a jediná osoba, ktorá ju odsudzuje na základe jej práce, je Gage. So ženami má celkovo nie veľmi dobré skúsenosti. Jeho životná láska sa mu odcudzila po smrti ich dieťatka a zahltila sa prácou natoľko, že Gaga zo svojho života celkom vypudila. Pri ich náhodných stretnutiach mu neraz vyhodí na oči, aby už konečne zabudol na to, čo bolo, a pohol sa vo svojom živote ďalej. 

Gage je však citlivý muž. Pre čitateľa ostáva celkom záhadný, no vďaka tomuto románu, ktorý sa zameriava zo súrodencov McKennovcov viac na neho, máme možnosť bližšie ho spoznať. Máme možnosť dozvedieť sa o ňom viac - o jeho minulosti, ktorú nepochoval a neustále ju živí vo svojom srdci, hlave, živote; o jeho túžbach, snoch; o jeho myšlienkových pochodoch; o jeho boliestkach...

Keď sa silami osudu ocitne na jednej lodi s Darcy (ktorú by tam najmenej čakal), nie je tým veľmi nadšený. Mladá novinárka mu totiž od ich posledného stretnutia nejde z hlavy. A nechápe prečo. Keď však zistí, prečo sa Darcy na lodi ocitla a koho hľadá, rozhodne sa jej pomôcť. Obaja spoločne pátrajú po jej kamarátke. Vďaka tomu sa ocitnú nielen v nebezpečenstve, ale sa navzájom lepšie spoznajú a zistia, že jeden druhému si nie sú ľahostajní.

Príbeh je zamotaný presne tak ako ho Dani zamotať vie. No oproti ostatným bol oveľa, oveľa slabší. Nedržal ma až tak v napätí, ako som s myslela, že bude. Navyše, kým v predchádzajúcich dielach bola tematika náboženstva decentne vsunutá do diela, že krásne splynula s textom, v tomto prípade jej tu bolo priveľa. Často som mala pocit, že Dani nevie, čo napísať, tak začne o Bohu, len aby neostali prázdne strany. Alebo akoby jej niekto povedal, že keď chceš, aby sme tvoje romány zaradili medzi kresťanské, musíš tam vsunúť viac viery. A ona poslúchla a nasilu ju tam vtlačila. Hm. Škoda.  

Pre mňa bol tento román najslabším z celej série. 

Moje hodnotenie: ★★

Alaskan Courage
1. Submerged (Pod hladinou)
2. Shattered (V lavíne)
3. Stranded (V pasci)
4. Silenced (Ako skala)
5. Sabotaged (Sabotáž)

Žiadne komentáre: