štvrtok 15. júna 2017

Plán

Z anglického originálu: The Goal (2016)

Autor:
Elle Kennedy
 
Vydavateľstvo: Baronet

Český preklad: Zuzana Ľalíková
 

Počet strán: 392

Rok vydania: 2017Sabrina Jamesová má svoju budúcnosť presne naplánovanú: promócie, potom štúdium práva a práca v advokátnej kancelárii. Jej útek pred odpornou minulosťou určite nezahŕňa pekného hokejistu, ktorý verí v lásku na prvý pohľad. Johnovi Tuckerovi je ochotná venovať len jednu vášnivú noc, no niekedy stačí jediná noc, aby sa vám zmenil celý život.
Tucker verí, že byť tímový hráč je rovnako dôležité ako byť za hviezdu. A ak sa má stať otcom vo svojich dvadsiatich dvoch rokoch, nemieni sa držať stranou. Nastávajúca matka jeho dieťaťa je krásna, chytrá a plná prekvapení. Problém je, že Sabrina má srdce zamknuté na zámok a je príliš tvrdohlavá, než aby prijala jeho pomoc. Ak chce Tucker stráviť život so ženou svojich snov, bude ju musieť presvedčiť, že niektoré plány sa lepšie plnia vo dvojici.


A je tu posledný príbeh Off-Camus série.

Tucker bol asi jediný zo štvorice chalanov, ktorý vedel kam bude smerovať jeho budúcnosť po škole. Vráti sa do rodného Texasu k matke a bude podnikať. Hoci sa mu tá vízia veľmi nepáči, neprieči sa jej. Je zmierený s osudom. Predpokladám, že vďaka svojej povahe. Tucker je rozvážny, nekonečne trpezlivý a vyrovnaný. Zlatíčko. I keď v jednu nečakanú noc sa stane niečo, čo mu v jeho usporiadanom a nalinkovanom živote zamieša karty. Poriadne. 

Sabrina je hrdinka, ktorú poznáme ako protivnú babu, ktorá vie pichľavo útočiť. Obzvlášť, keď cíti nespravodlivosť. Ruky od nej si držia nielen hokejisti, ale i futbalisti. Nie pre jej ostrý jazyk (ten im naopak často imponuje), ale preto, že si ich ona nepustí k telu. Športovcov hádže všetkých do jedného vreca. Sú dobrí len na uvoľnenie sexuálneho napätia. Jednej noci si napätie uvoľní práve v Tuckerovom náručí. 

Ich spoločná noc neostane bez následkov. Sabrina zistí, že je tehotná (čo pre čitateľa nie je prekvapujúca ani nová informácia, dostal ju už na konci knihy Skóre). Rozvážnej Sabrine, ktorá má už roky určený cieľ, za ktorým si ide - štúdium práva a následne odchod z domu, kde býva s chlipným otčimom a extravagantnou babičkou, poznanie, že bude mať dieťa nie je veľmi pozitívne. Rozhodne jej nabúra všetky plány. Má si dieťa nechať? Má si ho dať vziať? 

Nakoniec si ho nechala (čomu som sa potešila), a o to bol dej zaujímavejší. Tucker rozhodne nechcel byť bokom, i keď vedel, že rozhodnutie je v prvom rade na Sabrine. On robil, čo vedel. Snažil sa získať si jej dôveru. Svojou rozvážnosťou si k nej postupne hľadal cestu. Nebolo to ľahké. Až mi ho bolo niekedy ľúto, ako sa k nemu Sabrina správala. Pravdaže ani ona to nemala v živote ľahké a preto ani nepredpokladala, že by to niekedy ľahšie mať mohla. Tuckera od seba odháňala. A pritom by stačilo trochu viac sa o všetkom porozprávať. 

Príbeh bol fajn, dej zaujímavý. Hrdinovia sa postupne vyvíjali, čo sa mi veľmi páčilo. Napriek tomu som mala pocit, že autorka knihu akoby nasilu naťahuje. Proces zblíženia sa u oboch hrdinov mi prišiel nekonečný a mala som pocit, že sa ani žiadny happyend nebude konať. Ku koncu, možno poslednú stovku strán akoby dej stagnoval. Nič sa nedialo, nikam sa to neposúvalo. Myslela som, že kniha nemá koniec. (Možno sa Elle nevedela rozlúčiť s chlapcami z kampusu, preto knihu tak naťahovala 😝) Nakoniec ale koniec prišiel. Ulepený... sladký a romantický. Ako sa patrí 😏


Moje hodnotenie: ★★★★

Off-Campus
1. The Deal (Návrh)
2. The Mistake (Omyl)
3. The Score (Skóre)
4. The Goal (Plán)

Žiadne komentáre: