utorok 1. júla 2014

Horúce novinky horúcich mesiacov

Začalo nám leto. Jeden by si myslel, že vydavateľstvá nám v tomto období plnom horúčav ani nič dobré na čítanie nenadelia... našťastie to nie je tak. Predsa len vydajú pár kúskov, ktoré by nebolo na škodu si prečítať :-*

V posteli starého mládenca (Tracy Anne Warren)
Posledná z úspešnej série o Byronovcoch sa čo nevidieť objaví na pultoch kníhkupectiev. Juchúúú! A pokiaľ ma pamäť neklame, pani Warren začína pracovať na príbehoch ďalších Byronovských súrodencov - viac v rozhovore so spisovateľkou tu. Tak nech jej to píše ;-)

Štvrtý z bratov Byronovcov je príťažlivý starý mládenec. Lord Drake Byron vedie mimoriadne rušný život, a tak nemá kedy pomýšľať na ženenie. Tento geniálny vedec a matematik vymyslel šifru, ktorá má pomôcť Angličanom poraziť Napoleona. Pochopiteľne, o nerozlúštiteľnú šifru má záujem aj druhá strana. Ibaže Drake nemá najmenšie tušenie, že pôvabná dievčina Anne Greenwayová, ktorú najal ako domácu, je v skutočnosti francúzska špiónka... 


Závisť (J. R. Ward)
Tento mesiac by sa na pulty mala dostať ďalšia kniha o smrteľných hriechoch - ide v poradí o tretiu knihu s názvom Závisť. Tí, čo čítajú knihy v češtine ju už iste majú dávno za sebou, tí, ktorí si však radšej čítajú v rodnom jazyku nech spozornejú! Júl je ich mesiac! ;-)

Sedem smrteľných hriechov. Sedem duší, ktoré treba oslobodiť. Nastáva ďalší desivý zápas medzi démonom a Jimom Heronom, padlým anjelom so zatrpknutým srdcom. Neľútostný boj, v ktorom možno stratiť všetko.
Syn sériového vraha, detektív Thomas "Veck" DelVecchio ml., vyrastal v tieni zla. Teraz, na vražednom ostrí medzi občianskou povinnosťou a slepou odvetou, musí odčiniť otcove hriechy - a bojovať s vlastnými démonmi. Dôstojníčku z oddelenia vnútorných záležitostí, Sophiu Reillyovú poveria monitorovaním Vecka. Jej záujem oňho však nie je len profesionálny, ale aj vzrušujúco osobný. Medzi Veckom a Sophiou existuje ešte jedno spojenie: Jim Heron, tajomný cudzinec, ktorý má priveľa odpovedí na tie najnebezpečnejšie otázky. Keď sa Veck a Sophia pustia do konečného boja medzi dobrom a zlom, ich záchranca, padlý anjel, je to jediné, čo ich delí od večného zatratenia. 


Jednoducho neodolateľná (Jill Shalvis)
S touto autorkou sa stretávame u nás prvý raz, no podľa anotácie sa mi vidí príbeh o Maddie "jednoducho neodolateľný" ;-) Posúďte sami:

Maddie Moorová potrebuje v živote poriadnu zmenu. V jednej chvíli príde o priateľa (je to jej rozhodnutie) aj o prácu (z tej ju vyhodili). Namiesto sebaľútosti však Maddie odchádza z Los Angeles, aby prevzala dedičstvo po svojej voľnomyšlienkárskej matke. S nevlastnými sestrami Tarou a Chloe zdedila polorozpadnutý vidiecky hotel na pobreží Tichého oceána v mestečku Šťastný Prístav s 2 100 obyvateľmi v štáte Washington - a k nemu zbierku matkiných svojráznych rád do života. Nový začiatok vôbec nie je ľahký. Hotel by sa dal obnoviť a znovu uviesť do prevádzky, ale Maddie o tom musí presvedčiť tvrdohlavé nevlastné sestry. A to veru bude zložité, pretože každá má vlastný život a nechce sa im trčať v nejakom zapadákove.
Maddie si najme majstra renovátora - nie je to nik iný ako urastený krásavec, ktorého takmer zrazila na motocykli, keď vchádzala do mestečka. V minulosti zažila sklamanie aj poníženie a zaumienila si, že do svojho života už nevpustí žiadneho muža. Dodržať sľub však bude veľmi ťažké, najmä keď sa každý deň stretáva s neodolateľným Jaxom... Maddie sa musí vyrovnať s minulosťou a pochopiť, že práve Šťastný Prístav je miesto, kde konečne nájde svoj domov. 


Jedine s ním (Lisa Renee Jones)
Séria, v ktorej sa vyberáme po stopách Rebeccy, ktorej denník plný oplzlostí našla hlavná hrdinka trilógie Sara, sa blíži k svojmu vyvrcholeniu. Posledná časť nám konečne odhalí nevypovedané tajomstvá ;-)

Charizmatický búrlivák Chris Merit si celkom podmanil Sarinu dušu. Drží ju vo svojej moci a ona sa mu bezvýhradne poddáva. Kvôli nemu podstúpi hocijaké riziko. Ochotne vyhovie všetkým jeho tajným erotickým túžbam, hoci jej občas naháňajú strach. Tak ako ju aj Chrisa prenasledujú démoni minulosti. Prečo sa tak vyžíva v bolesti a túži po treste? Umelec si svoje tajomstvá prísne stráži, kým v návale vášne neodhalí všetko, čo ho sužuje a pred čím uniká. Sara musí bojovať s jeho temnými stránkami, aby sa raz preňho stala bezpečným prístavom. Nad všetkým sa však zvíťaziť nedá...

Žiadne komentáre: