piatok 30. mája 2014

Jún vo fialovom

No čo vám poviem priatelia, medzi knižkami to tento mesiac vyzerá na samú dobrotu... veď kuknite:

  
Môj divoký lord (Sabrina Jeffries)
Začiatok júna prinesie milovníkom historických romancí (čiže aj mne) konečne ďalší diel zo série o nespútaných súrodencoch Sharpovcoch. Tentoraz bude pokračovať príbehom najmladšieho z bratov Gabriela. Celú sériu - okrem opakujúcich sa postáv a toho, že súrodencom dala stará mama Hetty ultimátum (buď sa do roka všetci dostanú pod čepiec alebo prídu o dedičstvo) - sprevádza aj pátranie po pravde, ako vlastne zahynuli ich milovaní rodičia. Ak si nevybavujete o čom boli predchádzajúce časti, tak potom pozrite na jednu z týchto recenzií - možno trochu osviežia pamäť - Záhadná snúbenica, S diablom v posteli, Pred láskou neujdeš.

Po tragickej smrti rodičov Gabriel Sharpe, prezývaný Anjel smrti, našiel záľubu v koňoch, pretekaní a dostihoch. Odkedy pri pretekoch dvojkolesových záprahov zahynul jeho dobrý priateľ Roger Waverly, prenasleduje ho pocit viny. Rozmýšľa o tom, že by sa mal postarať o Rogerovu sestru Virginiu a oženiť sa s ňou. Pôvabná dievčina sa po bratovej smrti ocitla v zlej finančnej situácii, no nechce, aby si ju Gabriel vzal iba z ľútosti, a tak jeho dvorenie spočiatku odmieta...  
 
Manželský omyl (Jennifer Probst)
Pamätajte si dátum 10. 6. - v tento deň totiž vychádza tretia knižka z megaúspešnej série o milionároch! Hlavnou hrdinkou je Carina, sestra Michaela z knihy Manželská pasca. On si už svoju životnú lásku našiel, na rade je preto jeho "malá" sestrička. Ak bude Probst pokračovať v tempe, v akom začala a ak nepodstúpi svoju pomyselnú latku, máme sa na čo tešiť! ;-)

Carina Conteová sa ešte ako dospievajúce dievča doma v Taliansku zaľúbi do Maxa Greya, najlepšieho priateľa svojho brata Michaela. Po skončení štúdií prichádza do Ameriky, aby začala pracovať v Michaelovom novom podniku, sľubne sa rozvíjajúcej pekárenskej firme, kde sa s ňou počíta na vedúcu funkciu. No niektoré veci sa jednoducho nikdy nezmenia: zdá sa, že jej rodina sa k nej nikdy neprestane správať ako k malému dievčatku. Popri troch absolútne úžasných a úspešných súrodencoch prischla Carine úloha škaredého kačiatka. Max, teraz už ako riaditeľ veľkej firmy, si ju aj naďalej takmer vôbec nevšíma.
Max vie, že ak si chce zachovať svoje postavenie a Michaelovo priateľstvo, na Carinu Conteovú by nemal ani len pomyslieť. No spaľujúca túžba, ktorá ich oboch ovládne, nad nimi zvíťazí na služobnej ceste v Las Vegas, kde spolu strávia noc plnú vášne – a kde ich hneď na druhé ráno nájde v posteli Carinina matka! Dávno nemoderná, no stále platná talianska tradícia prikazuje, že Max musí Carinu čo najskôr odviesť ku oltáru, hoci on sa na to vôbec necíti a ona zúri. Je ich manželstvo naozaj iba omyl, alebo to, čo si nechcú priznať, je skutočná láska?

Božský hráč (Christina Lauren)
Dvojica autoriek prichádza s treťou knižkou zo série o božských bastardoch. A podľa obsahu bude opäť nabitá sexom ;-)

Knihomoľka, Casanova a výuka chémie, ktorá by pre školské lavice bola príliš škandálna.
Po tom, čo Hanne Bergstromovej urobí prednášku jej brat o tom, že má úplne katastrofálny (čiže nulový) spoločenský život a je zahrabaná zaživa v príprave na doktorát, neostáva jej nič iné ako poslúchnuť a využiť jeho návrh: vypadnúť von, zoznámiť sa s novými ľuďmi, začať randiť. A kto jej pomôže premeniť sa na dračicu, po ktorej budú túžiť všetci muži? Nikto iný ako božský priateľ jej brata, Will Sumner - investor a dokonalý playboy! Will rád riskuje a postarať sa o okuliarnatú bifľošku ho vskutku vôbec neláka... až do chvíle, kým ho nevinná zvodná žiačka nevláka do postele - a naučí ho o ženách veci, na ktoré nikdy nezabudne. Akonáhle Hanna objaví silu svojho sexappealu, je len na Willovi, aby dokázal, že je jediným mužom, ktorého v živote potrebuje.

Zabila jsem naše kočky, drahá (Dorota Masłowská)
A nakoniec lahôdka. Poľská autorka sa po rokoch rozhodla svojich čitateľov potešiť ďalšou knižkou. A české vydavateľstvo nám ju sprístupní - juchúúúú! Dorota so svojou debutovou knižkou Sneh a krv (Sneh a krv - (Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną) zapísala do mojej mysle ako nádejná, talentovaná a v neposlednom rade skvelá autorka, takže si určite nenechám ujsť jej ďalší literárny kus.

Po desiatich rokoch od svoho debutu vychádza Masłowskej nový román, jazykovo vyzrelý, učesanejší, bez vulgarizmov. Tie však nahrádzajú nezvyčajné slovné spojenia a košaté metafory - akoby si príbeh rozprávaný niekým zhora, ktorý všade bol a všetko vie, a dokáže to sarkasticky a nekompromisne okomentovať – žil svoj vlastný život i medzi riadkami textu. Na stránkach knihy sa odvíja veľmi prostý príbeh: dve kamarátky pred prahom tridsiatky, Farah a Joanne, ktoré majú svoj mikrosvet vyplnený nákupmi, sledovaním najnovších trendov či TV seriálov a časopisu Yogalife. Heslom ich života je Smrť mužom! Kniha je postmoderným románom, niečo medzi Denníkom Bridget Jonesovej, textami Woodyho Allena a reklamnými letákmi či článkami z časopisov o zdraví. Masłowská sa neprestáva vysmievať stereotypom, ktoré nám diktujú módne firmy, nadnárodné reťazce, samozvaní guruovia a média…

Žiadne komentáre: