štvrtok 27. februára 2014

V marci nás čaká poriadna knižná nádielka

Čo nám prinesú vydavateľstvá v marci - mesiaci kníh? Trošku som zmapovala ich stránky a veru voľačo našla ;-)

Žiadosť o ruku (Mary Balogh)
Spisovateľka Mary Baloghová je u slovenských čitateliek veľmi obľúbená. Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ ich preto nesklame ani v tomto roku a prinesie im od nej ďalší - verme, že podarený - kúsok. (Lebo obálka podarená je :-) ) Knižočka by mala vyjsť 25. marca, tak si dievky začnite šetriť korunky ;-)

S Gwendoline Graysonovou, lady Muirovou, sa osud nemaznal: jej krátke manželstvo, počas ktorého prišla o nenarodené dieťa, sa skončilo manželovou tragickou smrťou. Mladá vdova žije pokojným, utiahnutým životom so svojou rodinou a priateľmi, až kým jej náhoda nepošle do cesty Huga Emesa, lorda Trenthama, ktorý v nej prebudí dlho potláčané pocity a túžby... 

Chodiaca katastrofa (Jamie McGuire)
Už samotný názov ma zaujal a následne som sa pustila prečítať si obsah. Knižka na základe týchto dvoch vecí vyzerá dosť sľubne. Vyjsť by mala už začiatkom marca (5. 3.) vo vyvadateľstve Fortuna Libri.

Prečo je Travis Maddox postrach mužov a idol dievčat aj žien? Prečo sa večný bitkár, nespútaný divoch a nenapraviteľný sukničkár napokon rozhodne milovať len jedno dievča? Travis stratil v detstve matku, jedinú ženu, ktorá ho bezvýhradne milovala. Vyrástol s bitkárskymi bratmi a s otcom, ktorý hľadal útechu v alkohole. V ranom veku si predsavzal, že nebude korisťou, ale lovcom. A potom stretol Abby Abernathyovú... 

Sama sebou (Lisa Renne Jones)
Pamätáte si ešte na Saru, ktorej sa do rúk dostal denník Rebeccy, na základe čoho sa pustila do pátrania po nej? Vydavateľstvo Ikar prináša už 4. marca pokračovanie tohto chytľavého príbehu... Dozvieme sa, ako to dopadlo?

Sara stále pátra po záhadnej Rebecce, autorke tajomných erotických denníkov, ktoré ju uchvátili, ale i vystrašili. Mučivo túži uspokojiť požiadavky nového šéfa a čoraz väčšmi sa zamotáva do vášnivého zväzku s búrlivým umelcom Chrisom Meritom. Teraz však Sara musí čeliť aj minulosti a tá ju prenasleduje rovnako neúnavne ako Rebeccin rukopis. Zakotví v bezpečnom náručí milovaného muža a prezradí mu svoje najintímnejšie tajomstvá. Jej najstrašnejšie predstavy sa stanú skutočnosťou. Nie je však pocit bezpečia len ilúziou? Možno sa všetko obráti naruby, keď konečne vyjde na povrch pravda o Rebecce. 

Iba jeden rok (Gayle Forman)
Tí z vás, ktorí čítali knihu Iba jeden deň, sa môžu začať tešiť na pokračovanie. Ikar im ho prinesie už 18. marca. Čaká nás vraj romantické a emotívne čítanie... takže si nezabudnite kúpiť poriadnu zásobu papierových vreckoviek ;-)

Keď sa Willem preberie z bezvedomia, netuší, kde je - v Prahe, v Dubrovníku alebo doma v Amsterdame? Francúzsky lekár mu ošetril ranu na hlave, ale Willem utŕžil aj inú, ktorú navonok nevidieť, napriek tomu bolí. Mladý Holanďan je zase sám a naliehavo potrebuje nájsť dievča, peknú Američanku, ktorú pomenoval Lulu, lebo jej pravé meno nepozná. Strávili spolu čarovný deň v Paríži a niečo na tom dni - alebo dievčati - núti Willema položiť si otázku, či im nie je súdené zostať navždy spolu. Opäť sa vydáva na cesty, blúdi od Mexika až po Indiu a dúfa, že to dievča ako zázrakom znovu stretne. Ale keď mesiace plynú a Lulu mu stále uniká, Willem začína pochybovať, či ruka osudu je naozaj taká silná, ako si myslel... A čo na to geniálny dramatik Shakespeare, ktorý mladú dvojicu najprv spojil, potom rozdelil a napokon v rozhodujúcej chvíli opäť zasiahol do ich života?  

Žiadostivosť (J. R. Ward)
Pri vydavateľstve Ikar ešte chvíľu ostaneme. 11. marca totiž plánuje vydať druhú časť série Wardovej Padlých anjelov pod názvom Žiadostivosť. Juchú!

Isaac Rothe je zbeh zo špeciálnej armádnej jednotky. Za sebou má temnú minulosť a čaká ho ešte pochmúrnejšia budúcnosť. Stáva sa terčom pre vraha – po nedovolenom odchode od tajných jednotiek mu hrozí istá smrť. Napokon sa Isaac zúčastní na nezákonných zápasoch v ringu a skončí preto za mrežami. Jeho osud je teraz v rukách príťažlivej verejnej obhajkyne Grier Childovej. Jej pôvab prebudí v Isaacovi city, na ktoré nie je ani správny čas, ani vhodné miesto. Isaaca vyhľadá jeho kamarát Jim Heron, aby ho varoval pred nebezpečným nepriateľom. Isaak sa chtiac-nechtiac zapletie do desivého zápasu s démonom, ktorý je Jimovi v pätách. Musí rozhodnúť, či jeho duša vojaka uverí, že pravá láska môže byť tou rozhodujúcou zbraňou proti temnej sile. 

Svádení jako lék (Laura Lee Guhrke)
V marci nás nesklamú ani české vydavateľstvá. Konkrétne Domino, ktoré na knižné pulty prinesie štvrtú - poslednú knihu série o starých dievkach (Girl-Bachelor). A keďže autorka v predchádzajúcich troch knihách ukázala, že vie písať viac než dobre, určite si 26. marca po tomto titule zalizneme prsty ;-)

Londýnska vysoká spoločnosť má pramálo pochopenia pre mladú ženu bez patričného rodinného zázemia, obzvlášt pre takú, ktorá sa o svoje živobytie stará sama. Avšak po tom ako Daisy Merricková dostane výpoveď v ďalšom zamestnaní, napadne jej spôsob akým si zaistí svoju budúcnosť. Úspech jej plánu však závisí na jednom mužovi... Sebastian Grant, gróf z Avermore, je známy spisovateľ a záletník. V poslednej dobe sa mu však v písaní nedarí a sám sa cíti vyhorený. Čo ho však ešte viac naštve je, že k nemu nakladateľ pošle neskúsenú dievčinu ako pomocníčku. Začne ju odmietať, neskôr zvádzať... až sa nakoniec stane jeho múzou...

Smrtelné nebezpečí (Sandra Brown)
V marci by malo české vydavateľstvo Ikar priniesť novinku z pera mojej obľúbenej spisovateľky Sandry Brown. Pôjde o thriller, takže rátam s tým, že Sandrička nám opäť naloží dávku napätia a zimomriavok ;-)

Strhujúci thriller začína desivým okamžikom, kedy štvorročná dcérka mladej vdovy Honor objaví v záhrade ležať muža. Ide o Leeho Coburna, obvineného zo zabitia siedmich ľud. Je nebezpečný, zúfalý a ozbrojený. Tvrdí Honor, že jej zosnulý manžel vlastnil niečo veľmi cenné, ale čo pre ňu teraz predstavuje smrteľné nebezpečenstvo. Honor čoskoro zisťuje, že nemôže veriť ani ľuďom, ktorých pozná celý život. Uteká z S Coburnom pred neznámou hrozbou a spoločne sa snažia rozpliesť uzol zločineckých machinácií.

Žiadne komentáre: