štvrtok 2. januára 2014

Novinky na knižných pultoch v januári

Začína sa nový rok a vydavateľstvá doňho vstupujú s knižnými novinkami, z ktorých tieto ma zatiaľ zaujali najviac. 

Jediná noc (Tracy Anne Warren)
Hneď takto začiatkom roka ma potešil pohľad na novú knižku od Tracy Anne Warren (s autorkou som priniesla rozhovor, ktorý si môžete prečítať tu). Knižka rozpráva príbeh ďalšieho člena Byronovskej rodiny. Slovenský spisovateľ avizuje vydanie na 14. januára, čo nie je tak ďaleko ;-)

Mallory Byronová prišla o snúbenca a ani po roku sa z tej straty nespamätala. Útechu hľadá u dlhoročného priateľa Adama, no keď ich prichytia v háklivej situácii, neostane jej nič iné, iba sa zaňho vydať. A hoci v jeho náručí zažíva vášeň, o akej sa jej nikdy ani nesnívalo, svojimi citmi k nemu si vôbec nie je istá...

Zlodejka kníh (Markus Zusak)
Na 14. januára avizuje vydanie knihy Zlodejka kníh vydavateľstvo Ikar (ide už o druhé vydanie, vzhľadom k tomu, že to prvé sa rozpredalo ako teplé rožky). Len dva dni na to bude v kinách aj premiéra rovnomenného filmu.

Liesel Memingerová prichádza do nemeckého mestečka Molching, kde ju čakajú adoptívni rodičia. Postupne si zvyká na krik a výčitky novej mamy Rosy i na láskavosť nového ocka Hansa. Liesel si nachádza priateľov - aj toho najlepšieho, ktorý sa do nej zaľúbi. Zoznamuje sa so slovami, učí sa ich čítať i zapisovať. Počúva hudbu, ktorou jej ocko obveseľuje mestečko. A hoci by to od nej asi nik nečakal, kradne knihy.  Na všetko, čo vnímavá Liesel prežíva, však dopadá tieň Adolfa Hitlera, ktorý vládne Nemecku a nepochybne aj srdciam väčšiny jeho obyvateľov. Blíži sa koniec vojny, život je čoraz ťažší a Smrť, rozprávač strhujúceho príbehu Liesel Memingerovej, má čoraz viac práce. Jeho pohľad sprevádza čitateľov od prvej stránky po poslednú a prifarbuje ju melanchóliou i čiernym humorom. 

Neznámy vo svite mesiaca (Jude Deveraux)
Kto má rád tvorbu Jude Deveraux, určite si nenechá ujsť jej novinku, ktorú Ikar pustí do sveta 21. januára ;-) Ide o druhú časť z trilógie Svit mesiaca (Moonlight Trilogy). Poslednú časť avizuje vydavateľstvo na júl 2014.

Kim je nadšená, že životnou láskou jej drahej vysokoškolskej "sestry" Jeccy sa stal jej bratanec Tristan. Kim si vybudovala úspešnú kariéru šperkárky, ale jej vlastné šťastie sa zdá byť rovnako vzdialené ako leto, keď sa ako malé dievčatko hrala s Travisom Merrittom. Ten prišiel so svojou mamou do Edileanu za záhadných okolností. Na sklonku nevinných prázdninových radostí sľúbil Kim, že sa jedného dňa vráti... a zmizol bez pozdravu na rozlúčku. Ošúchaná fotografia je Kiminou jedinou pamiatkou na šťastné chvíle, ktoré spolu pred rokmi prežili. Ale Travis, z ktorého vyrástol bohatý právnik z Manhattanu, sa nečakane vráti a jej život sa znovu obráti naruby. Spozná v ňom Kim chlapca, s ktorým kedysi prežila najšťastnejšie chvíle detstva? 

Žiadne komentáre: