štvrtok 30. januára 2014

Februárové novinky plné romantiky

Na február nám vydavateľstvá nadelili množstvo zaujímavých knižiek. Mnoho z nich možno pekne podčiarkne nejeden valentínsky večer ;-)

Noc jako ta dnešní (Julia Quinn)
Konečne na pulty prichádza ďalšia knižočka z pera Julie Quinn. Ide o druhý diel zo série Smythe-Smith Quartet.

Anne Wynterová možno nie je guvernantkou, za ktorú sa vydáva. Napriek tomu zvláda všetko, čo táto práca zahŕňa, viac ako dobre. K tomu stíha flirtovať s grófom z Wiscontu - jediným mužom, ktorý ju zaujal -, aj keď vie, že z toho bude problém. Problém má však i Daniel Smythe-Smith. Nielenže má nepriateľa, ktorý prisahal, že si nedá pokoj, kým Daniela neuvidí mŕtveho, navyše sa i bláznivo zamiloval do neurodzenej dievčiny... a na ňu číha zrejme smrteľné nebezpečenstvo…


Manželská pasca (Jennifer Probst)
Prichádza voľné pokračovanie knihy Dohodnuté manželstvo. V ňom sa autorka zamerala na Alexinu kamarátku a Nickovu sestru Maggie a talianského zvodcu Michaela Conteho. A že to bude "šupa" sľúbil už koniec spomínanej knižky ;-) Takže teším, teším... 

Príťažlivý a zatiaľ nezadaný milionár Michael Conte chce splniť sľub daný otcovi na smrteľnej posteli, a preto si hľadá nevestu. Poslušnú žienku domácu, ktorá zapadne do jeho tradičnej rodiny žijúcej v Taliansku. Musí to urobiť rýchlo, pretože podľa tradície sa má oženiť najprv najstarší brat, hlava a ochranca rodiny, a až potom prídu na rad mladšie sestry. Jedna z nich, Venezia, sa už nevie dočkať. Michael jej chce vyhovieť, sám však netúži viazať sa, preto formálne požiada o ruku temperamentnú, voľnomyšlienkarskú Američanku Maggie Ryanovú. Módna fotografka Maggie nemá s mužmi dobré skúsenosti, ale napokon súhlasí. Dohodnú sa, že ak ona bude počas fotografovania v Miláne hrať novopečenú manželku, Michael prestane pliesť hlavu jej najlepšej kamarátke Alexe, aby neohrozoval jej šťastné manželstvo. Lenže osud sa s nimi nečakane zahrá a už krátky pobyt v Taliansku spôsobí, že medzi Michaelom a Maggie sa prudko rozhorí plameň vášne.


Krištáľový záliv vo Friday Harbore (Lisa Kleypas)
Štvrtá časť romantických príbehov odohrávajúcich sa v prímorskom mestečku Friday Harbor. Kto si zamiloval postavičky z mestečka sa isto poteší ďalšiemu príbehu.

Pôvabná mladá dáma Justine Hoffmanová má takmer všetko, čo si v živote priala: slušný majetok, zmysluplnú prácu aj príjemné spolupracovníčky. Chýba jej už len jediné, ale zato najpodstatnejšie - láska. Keď vysvitne, že nevydarený ľúbostný život je dôsledok kúzla, ktoré na ňu uvrhla jej vlastná matka, Justine vezme spravodlivosť do vlastných rúk. Čoskoro jej skríži cestu Jason Black, "génius v tele Adonisa", vďaka ktorému spozná oheň aj mráz nespútanej vášne, o akej dovtedy mohla len snívať. Všetko však nasvedčuje tomu, že za nádherné chvíle v náručí svojej lásky zaplatí privysoký účet... 


Jeden a pol ženy (Tatiana Brezinská Čuperková)
Nová Evitovka, ktorá vtipne hovorí o všetkých ženách, ktoré už neveria, že ich niekto bude milovať. Hmmm, vyzerá lákavo, čo poviete ;-)
 
Prežili ste aj vy nečakanú dovolenkovú lásku? Potom si prečítajte aj novú a ešte lepšiu knižku Tatiany Brezinskej Čuperkovej! Autorka vás zavedie do slnečného Talianska, kde sa jej hrdinka presvedčí o tom, že láska príde práve vtedy, keď ju najmenej čakáte, keď si najviac zúfate a nazdávate sa, že so životom sa dá už len zmieriť.
Božský cizinec (Christina Lauren)
Pre dámy, ktoré majú rady "šteklivé" scény v knihách prichádza novinka v podobe božského cudzinca :-) Knižka je v poradí druhou zo série Beautiful Bastard. Komu učaroval Božská bastard, nemal by pohrdnúť ani cudzincom. Vychádza už 5. februára.
 
Sara Dillonová, nadaná finančná asistentka, sa pri úteku od svojho neverného priateľa odsťahuje do NY. Unavená dlhoročným stereotypom hľadá známosť na jednu noc. Do rany jej príde neodolateľný sexy Brit, ktorého stretáva v tanečnom klube. O tom, že Max Stella strieda ženy ako spodné prádlo vie celé mesto. Napriek tomu, po stretnutí so Sarou a po jej dovolení, aby jej urobil niekoľko divokých fotografií, začne rozmýšľať o vzťahu. Sara sa desí iba jedného, a to, že by sa jej Max mohol dostať príliš pod kožu...


Stará láska nehrdzavie (Sherry Thomas)
Nová historická romanca od Slovenského spisovateľa sa podľa obsahu javí celkom sľubne... a možno je dobrým lákadlom aj obálka ;-)

Keď sa lekárka Bryony Asquithová vydala za miláčika žien Lea Marsdena, v londýnskej spoločnosti to vyvolalo veľký rozruch. Manželstvo však nevydržalo a Bryony odišla pracovať do ďalekej Indie. O tri roky za ňou nečakane prichádza Leo so správou o zlom stave jej otca a podujme sa, že ju bude sprevádzať na ceste do Anglicka. A práve vtedy sa v nich začnú prebúdzať city, o ktorých si obaja mysleli, že sa už nikdy nevrátia... 


Coriolanus (William Shakespeare)
Shakespeara milujem a hoci Coriolanus mi nič nevraví, rada sa nechám priučiť ;-) Aj keď dávam prednosť jeho komédiám ako tragédiám, nenechám si ho ujsť a určite nebude chýbať v mojej knižnici. Vydavateľstvo Ikar ho vydá 25. februára.

Coriolanus mal kritický pohľad na Rimanov, no Shakespeare ním dráždil hlavne svojich anglických súčasníkov. Nádherný Coriolanov príbeh sa končí tragicky, ale jeho posolstvo je živé dodnes - a bude aktuálne vždy a všade, kde zavládne rozčarovanie z politiky.

Žiadne komentáre: