nedeľa 1. decembra 2013

Knižné tipy pod stromček

Blížia sa najkrajšie sviatky v roku - Vianoce! Vydavateľstvá zvyknú práve v tomto období chrliť množstvo kníh. Niet sa im čo čudovať, kniha je vďačný darček a nejeden z nás si ju rád nájde pod stromčekom. Ja som vybrala zopár knižiek, ktoré by pod stromčekom urobili radosť mne. Nechajte sa inšpirovať ;-)


Básnik (Dominik Dán)
Na Mikuláša vychádza nová "Dánovka". Žeby ma Mikuláš navštívil o deň neskôr a vložil mi do čižmičky knižočku? Nebolo by zléééé :-D

Ani Burger a ani elév Krauz netušia, že ich čaká prípad, ktorý preverí nielen ich odborné schopnosti, ale aj najdôležitejší princíp spolupráce detektívov - dôveru. Z detektíva Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat. Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný, a vrah - básnik, ktorý ukradnutými básňami manipuluje všetkým a všetkými. Radšej nikdy (J. A. Redmerská)
Na prvé čítanie ma zaujal obsah a tak si vravím, nebolo by od veci prečítať si :-) Nakoniec, táto kniha je asi jedinou romantickou spomedzi mnou vybraných noviniek.

Camryn Bennettovej, peknému americkému dievčaťu, osud prichystal ťažkú skúšku. Rodičia sa rozviedli, brata zavreli do väzenia, jej životná láska tragicky zahynula a najlepšia priateľka ju obvinila, že jej chce prebrať partnera... Hodí všetko za hlavu a vyberie sa na cestu naprieč Amerikou. V autobuse sa zoznámi s talentovaným a trochu tajomným Andrewom Parrishom. Ten má vlastné dôvody na to, aby sa odstrihol od sveta. Rýchlo sa zblížia, no zhodnú sa, že ani jeden z nich nehľadá viac než len letný výlet po Amerike. Dodržať tento sľub však nebude ľahké, rodí sa vzájomná náklonnosť, a hoci sa jej obaja tvrdohlavo bránia, príťažlivosť a láska sú silnejšie než ich odhodlanie. 

Úplne najviac (Maxim E. Matkin)
Ešte pár rokov dozadu by som sa povedala, že na novinku od Matkina sa teším "úplne najviac". Dnes tomu tak nie je, napriek tomu, čítať sa stále dá :-D 

Deviata kniha Maxima E. Matkina predstavuje hrdinov, ktorí sú ako vy alebo ako ľudia, ktorých poznáte: Mladá žena na ceste pomsty. Muž s kliatbou sexuálneho štvanca. Otec, ktorý tápa v chaose reality a predstáv. Učiteľka očarená ukrajinským robotníkom. Dievča, ktoré chce vyliečiť svet. Lekár, ktorému dochádza, že všetko je inak. Krásna žena v okamihu, keď pochopí, že všetko je dočasné. Muž, ktorý vie viac než ostatní. Všetci túžia po láske a každý z nich robí celkom iné veci, ktorými sa jej vyhýba a zároveň snaží priblížiť. Všetci sa nakoniec stretnú v miestnosti bez okien, kde čakajú na zázrak. Otázkou je, či sa dá veriť v existenciu zázrakov a či máme schopnosť ich rozoznať, keď skutočne prídu. Nie ste to, čo cítite, ale to, čo robíte.

Žiadne komentáre: