sobota 5. októbra 2013

Október plný romantiky

Nikdy by som nepovedala, že október bude plný romantiky, predsa hovorí sa, že máj je mesiac lásky. Avšak dni sa krátia, večery predlžujú, prečo si ich teda nespraviť romantické? 

Ak sa to nepodarí s vašou "polovičkou" (či už nechcete, nemôžete alebo tú svoju polovičku ešte nemáte), skúste to s romantickými knižkami. Pretože, práve knihy, ktoré v tento mesiac prichádzajú na knižné pulty, dodajú dlhým, nudným večerom v perinách tú správnu dávku romantiky ;-)

Trošku som surfovala po vydavateľstvách a zaujali ma tieto "bonbóniky":

Môj škandalózny vikomt (Gaelen Foley

Kto má rozčítanú sériu o odvážnych mužoch z klubu Inferno, určite už netrpezlivo čaká práve na tento titul. 

Vikomt Beauchamp prezývaný Beau je najmladší člen klubu Inferno a vychýrený zvodca. Zatiaľ čo sa jeho spolubojovníci vydávajú do Bavorska, aby zlikvidovali nepriateľských prometeovcov, Beau musí doma čeliť vypočúvaniu v Parlamente. Jedného večera sa krásna a bystrá Carissa Portlandová vďaka svojej zvedavej povahe zapletie do pasce nastraženej na Beaua a nechtiac mu zachráni život. A kolotoč ľúbostných zápletiek, intríg a nečakaných zvratov sa rozkrúca.


Vyvolená (Ľubica Mišíková)

Čitatelia, ktorí si zamilovali Gregora Mocha si určite nenechajú ujsť novinku z pera Žilinčanky! Sama sa na ňu veľmi teším. Vyjsť má 15. októbra, ako avizujú na stránkach vydavateľstva Slovenský spisovateľ.

Príbeh o veľkej láske zrodenej z veľkého hnevu a odpustenia. Od začiatku bolo všetkým jasné, že je iná ako ostatné, no svojím vzdorom dosiahla iba poníženie. Už pri prvom pohľade na ňu vedel, že je vyvolená jeho srdca. Bol však presvedčený, že láska sa dá aj vynútiť... Koľko času musí prejsť, aby pochopil, že v láske niet miesta pre strach a moc? Koľko času musí prejsť, aby jej srdce prijalo ponúkanú lásku?

Kliatba (Jana Pronská)

Janku Pronskú netreba snáď už nikomu ani prestavovať. Autorka si získala a postupne získava zástupy čitateliek nielen na Slovensku, ale i v Čechách, kde jej iba nedávno vyšla knižka Slané prokletí (u nás vyšla pod názvom Prekliata láska). Tentoraz prichádza so svojou siedmou knihou, ktorá je trochu iná ako tie predchádzajúce. "K romantickému historickému príbehu pribudlo mystery a tak trochu fantasy, ale naozaj len trochu. Žiadne nadprirodzené bytosti ani nič podobné, skôr je to príbeh inšpirovaný keltskou legendou, ktorú som kedysi dávno čítala," povedala autorka v rozhovore Jana Pronská: Príbehov mám v hlave na tri životy pre Kokinu červenú knižnicu. Vyjsť by mala 29. októbra.

Pred mnohými stáročiami kliatba nešťastnej matky odsúdila Markusa Berzeviča na večný život – kliatba taká mocná, že sa ju nedarí zlomiť nijakými čarami. Keď Markus stráca aj poslednú iskierku nádeje, na jeho tajomný Čierny hrad v hlbokých lesoch osud zaveje krásnu Verenu z Orlay. Verena je výnimočná mladá žena, no bude jej srdce dosť veľké a myseľ dosť slobodná, aby prijala neuveriteľnú pravdu o záhadnom hradnom pánovi?

Pred láskou neujdeš (Sabrina Jeffries)

Jedna z mojich najobľúbenejších zahraničných autoriek historických romancí prichádza s knižnou novinkou. V sérii o nespútaných súrodencoch Sharpovcoch pokračuje ďalším príbehom, ktorého hlavnou hrdinkou je Minerva. Kniha by mala vyjsť 29. októbra vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ.

Okrem toho, práve Sabrina Jeffries bude prvou zahraničnou autorkou, s ktorou vám už tento mesiac prinesiem exkluzívny  rozhovor na svojich stránkach Kokina červená knižnica v rubrike Rozhovory s... 

Séria o nespútaných súrodencoch Sharpovcoch pokračuje ďalším príbehom, ktorého hlavnou hrdinkou je Minerva. Minerva Sharpová, výstredná mladá dáma, ktorá si kráti čas písaním gotických románov, vymyslí dokonalý plán, ako sa vyhnúť ultimátu starej mamy Hetty, podľa ktorého sa do roka musí vydať, inak príde o dedičstvo: jednoducho sa zasnúbi s nejaký darebákom a stará mama jej určite nedovolí vydať sa zaňho. A kto by sa krásnej a bystrej Minerve lepšie hodil na uskutočnenie tohto plánu než príťažlivý advokát Giles Masters, povestný svojím neviazaným životom?

Osudový prsteň (Alexandra Devil)

Zaujímavým tipom na čítanie by mohla byť aj kniha ruskej autorky, ktorú vydá tento mesiac vydavateľstvo Ikar.

Mladučkú Darinu, ktorá práve prežila prvé dotyky s láskou, unesú a chcú ju predať na trhu s otrokmi. Cestou sa jej podarí ujsť s novicom Antonom, šľachetným bratom zákerného bojara Karpa. Keď Antona zasiahne zradný šíp, Darinu okolnosti prinútia vydať sa za Karpa. Surový bojar sa spriahne s mongolskými dobyvateľmi a o rok zahynie v boji s kniežacím vojskom. Darina sa dozvie, že Anton sa zachránil a žije niekde v okolí Konštantínopola. Aj keď to nie je muž jej srdca, vyberie sa s karavánou na ťažkú aj dobrodružnú cestu, aby mu konečne vyzradila tajomstvo, ktoré ich spája. Zároveň v duši skrýva nádej, že sa jej raz pomocou prsteňa talizmanu podarí nájsť pravú lásku. Cez Darinu sa osudový prsteň napokon dostane k pravému dedičovi, no aj tak pomôže Darine splniť vytúžený sen. 

Milenci a dámy (Jo Beverley)

S tvorbou Jo Beverley som sa zatiaľ stretla iba raz, avšak po prečítaní anotácie k tejto knihe mi nedalo ju odignorovať. Vyšla 2. 10. v českom vydavateľstve Domino a v jednej knihe ponúka hneď dva príbehy, v ktorých vzdáva hold svojej milovanej autorke Jane Austenovej. Keďže toto máme spoločné (myslím lásku k Jane Austen) vysoko tým zaujala moju pozornosť ;-)

V prvej časti Hon za bohatstvím sa stretávame s Amy de Lacy a jej bratom čeliacim chudobe. Z nepríjemnej situácie vidia jediné východisko: výhodný sobáš. Tejto úlohy sa ujme Amy - vyhlásená rodinná kráska. Jej rozhodnutie neovplyvní ani stretnutie s neznámym šarmantným mužom. Harry Crisp je zosobnením jej tajných snov, avšak nie je bohatý. Amy odchádza do Londýna, kde práve začína spoločenská sezóna. Na svoje prekvapenie sa tam stretáva s Harrym a Amy sa musí rozhodnúť - pôjde za hlasom srdca alebo poslúchne rozum?
Druhá novela Deirdra a don Juan rozpráva o grófovi z Everdonu, ktorý sa kedysi dávno oženil z čistej lásky, ale jeho žena mu utiekla s iným. Ako šľachtic musí splodiť dediča, a tak sa obzerá po novej manželke. Tentokrát je však rozhodnutý osloviť ženu, ktorú nikto nechce. Očakáva, že lady Deirdra Stoweová bude jeho ponukou na sobáš poctená. Ukáže sa však, že tá šedivá myška má v sebe oheň. Ako by sa aj nehnevala, keď jej Everdon prekazil plán na svadbu s iným!
 

Gentlemanovy tajné touhy (Laura Lee Guhrke)

Laura Lee Guhrke je pre mňa príjemným prekvapením. Jej prvá kniha ...a pak ji políbil ma dostatočne zaujala na to, aby som si zaobstarala aj jej druhú knihu. Tú mám práve rozčítanú a podľa toho, ako sa mi javí už teraz môžem prehlásiť, že si nenechám ujsť ani Gentlemanovy tajné touhy. Vyjsť by mali v českom vydavateľstve Domino 30. októbra. 

Marie Martingaleová vyrastala na panskom sídle ako dcéra kuchára. Odjakživa vedela do akej spoločenskej vrstvy patrí a aký život ju čaká. Nemohla tušiť, že v sedemnástich sa do nej zamiluje mladší syn domáceho pána! Tajný sobáš je už na spadnutie, keď zakročí starší brat Filip a chystanú svadbu prekazí. Po dvanástich rokoch Marie hľadá miesto, kde by si mohla otvoriť vlastnú pekáreň. Náhodou si vyberie priestory neďaleko Filipovho domu. Stretávajú sa... Ako ide čas, vo Filipovom srdci začnú prevažovať city nad zmyslom pre rodovú povinnosť. Podľahne Marienmu kúzlu a požiada ju o ruku. K jeho úžasu však Marie jeho ponuku odmietne - a Filip pochopí, že ju bude o úprimnosti svojej lásky musieť presvedčiť inak...

Žiadne komentáre: