streda 27. februára 2013

Sametové objetí

Z anglického originálu: Velvet Embrace (1987)

Autor:
Nicole Jordan
 
Vydavateľstvo: Domino
 

Český preklad: Alena Horváthová

Počet strán: 312

Rok vydania: 2008


Gabrielle Carringdonová vedela od prvého okamžiku, ako ho uvidela: Dominic Serrault, lord Stanton, patrí k mužom, ktorí sú zvyknutí získať všetko, čo chcú. Dominic sa počas zúriacej búrky uchýli do loveckej chaty, kde nečakane natrafí na sporo odetú krásku...


Lovecká chata, na ktorej sa stretávajú hlavní hrdinovia je len začiatkom ich vášnivého, dobrodružného príbehu. On je svojrázny, tvrdohlavý a neoblomný, ona je excentrická a ešte tvrdohlavejšia. Jej vášňou sú kone, jeho zase ženy. Známy zvodca pri Brie narazí  na tvrdý oriešok. Spočiatku si myslí, že ide o Julianovu milenku (pričom Julian je ich spoločný priateľ, u ktorého sa náhodne stretli v loveckej chate), Brie ho vyvedie z omylu, no nechá ho v presvedčení, že milenca predsa len má. Obáva sa o svoju povesť, vzhľadom k tomu, že v loveckej chate uviaznu na pár dní iba oni dvaja a služobníctvo. Povesť ostáva zachránená, nevinnosť nepoškvrnená :-)

Za príbehom lásky sa skrýva hlbší a zložitejší príbeh. Dej je veľmi zamotaný. Do životov hrdinov sa miešajú hriechy ich rodičov, na základe ktorých sa hrdinovia vzájomne nenávidia. Pri vŕtaní sa v minulosti, hľadaní vrahov a hľadaní pravdy, hrdinovia hľadajú i sami seba - a vzájomná zášť sa mení vo vzájomnú lásku :-)

Kniha pôsobila príliš rozvláčne, dej sa vliekol a miestami som sa musela prehovárať, aby som si k nej sadla a dočítala ju. Hlavný hrdina pôsobil na môj vkus príliš arogantne a túto tvár si zachoval až do konca. Niektoré scény pôsobili ako päsť na oko, nedávali zmysel. Konkrétne mám na mysli tú, kedy Dominic vyzval na súboj svojho nepriateľa Charlesa Germaina (asi v prvej tretine knihy). Aký bol vlastne zmysel súboja? Prečo sa konal? Germaina predsa podplatil človek, aby Stantona zabil, tak prečo sa trápiť súbojom, keď dovtedy sa ho snažil zabiť iným - rafinovanejším spôsobom? 

Pokiaľ sa rozhodujete či čítať túto knihu, myslím, že to nie je celkom márna snaha. Dej je vskutku bohatý, aj keď miestami nudný.

Moje hodnotenie: ***

Žiadne komentáre: