streda 17. októbra 2012

Hříšník

Z anglického originálu: The Sinner (2004)

Autor:
Madeline Hunter

Vydavateľstvo: Alpress

Český preklad: Blažena Kukulišová

Počet strán: 280

Rok vydania: 2008Fleur Monleyová sa prebudí v posteli u Danteho Duclairca, známeho anglického záletníka a zvodcu. Je zranená, niekto ju postrelil - a práve zadĺžený Dante sa jej obetavo ujal. Fleur je síce bohatá, z dlhov mu však sotva pomôže, pretože financie stále kontroluje jej otčim. V domnienke, že je úplne imúnna voči Danteho zvádzaniu, mu Fleur ponúkne polovicu majetku výmenou za voľnosť, ktorú získa formálnym manželstvom. Je to dohoda, ktorá by zviedla i samotného diabla.

Klasický príbeh premeny hriešnika na svätca :-) Okrem milostnej stránky románu v ňom nájdeme aj trochu intríg a napätia, čo mu dodáva šmrnc. 
Fleur sa spočiatku Danteho pokusom o zvedenie vyhýba, hoci nie preto, že by chcela. Jednoducho je v tomto smere zablokovaná. Postupne sa dozvedáme, čo je príčinou tohto "bloku". Nečakajte nič temného ani priveľmi nepríjemného. Autorka hrdinku ušetrila možného znásilnenia i zneužívania. Dôvod bol oveľa jednoduchší a možno aj o to uveriteľnejší. Nakoniec však nadmieru inteligentná Fleur prekoná strach a všetko dobre dopadne ;-)

Moje hodnotenie ***

Žiadne komentáre: