utorok 21. augusta 2012

Môj zvrhlý markíz

Z anglického originálu: My Wicked Marquess (2010)

Autor:
Gaelen Foley

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ
 
Preklad: Ľuba Kukučková

Počet strán: 352

Rok vydania: 2011Prvý diel pútavej série o osudoch členov záhadného klubu Inferno.
Keď sa Max St Albans, neslávne známy ako Diabolský markíz, rozhodne očistiť rodinné meno, začne sa obzerať po krásnej urodzenej neveste s nepoškvrnenou povesťou. Zo všetkých vhodných mladých dám mu padne do oka svojrázna Daphne Starlingová, ktorej nechýba ani krása, ani šľachtický pôvod, iba s jej povesťou v londýnskych vysokých kruhoch to nevyzerá najlepšie.

Kniha rozhodne zaujala. Autorka vie krásne všetko podrobne opísať, čo mám rada, aj vzhľadom k tomu, že moderné a stále pribúdajúce autorky tohto žánru to málokedy robia. 
Charaktery hlavných postáv sú opísané výborne; on namyslený a trúfalý zvodca, ktorý si myslí, že len čo mrkne na dámu, tá odpadne a povie mu áno. Naviac je chrabrý, odvážny a mimoriadne odhodlaný - tvrdo idúci za svojim cieľom. Ona klasická hrdinka - všetečná, drzá, odvážna, ale s citlivým srdiečkom, ochotná obetovať sa pre siroty. Maxovi dá pocítiť, že ona nie je krehká kvetinka, ktorú chytí na svoje medové reči. 
Autorka používa často vtipné prirovnania a prekrásne metafory.
V knihe tiež nechýba tajomno v podobe Rádu sv. archanjela Michala. Koniec je otvorený - aspoň pokiaľ ide o Rád, z čoho vyplýva, že ak chceme vedieť ako to celé dopadne, musíme si prečítať aj pokračovania ;-) Inu, ja mile rada. Čo vy?


Moje hodnotenie: ****

Žiadne komentáre: