štvrtok 22. septembra 2011

V pazúroch moci

Názov knihy: V pazúroch moci (2010)

Autor:
Barbara Cisková

Vydavateľstvo: Ikar


Edícia: Mám talent


Počet strán: 216

Rok vydania: 2010Dávid Fridrich nachádza svoju životnú lásku Petru i nové zamestnanie, atraktívnu prácu v administratíve politickej strany. Blížia sa parlamentné voľby, rozbieha sa predvolebná kampaň a strany bojujú o hlas voliča. Dávid v prostredí politickej strany SOS spoznáva politikov, ktorí navonok pôsobia bezprostredne a priateľsky. Preto nemá dôvod pochybovať o ich ľudských kvalitách, hoci vie, že politikom neraz ide len o moc a na ceste k nej nie vždy používajú korektné prostriedky. Nešťastná náhoda a nepríjemná osobná skúsenosť mu však odkryjú oči a musí vyriešiť dilemu: poslúchnuť hlas svedomia, alebo dať prednosť sľubne sa vyvíjajúcej kariére politika?
Dobré čítanie. Hoci som si to spočiatku nemyslela, nakoniec ma kniha zaujala; aj keď najviac po tom, ako si Dávid najal súkromného detektíva Landu. Vtedy sa to fajn rozbehlo a začalo byť napínavé.

Inak pochybujem, že by sa to všetko takto skončilo aj naozaj. V reálnom živote by z toho Dávid asi tak ľahko nevykorčuľoval. V reále by aj viacero vecí bolo celkom ináč.

Moje hodnotenie: ***

Žiadne komentáre: