pondelok 15. marca 2010

Mucha

Názov knihy: Mucha (2009)

Autor: Dominik Dán

Vydavateľstvo: Slovart

Počet strán: 312

Rok vydania: 2009


Rok po nežnej revolúcii bolo v Našom Meste založené samostatné oddelenie vrážd, ale vraždilo sa aj dovtedy. Kriminalisti zápoliaci so starým „závratným“ počtom vrážd, až päť ročne, si odrazu museli zvykať na prídel dvadsiatich, po niektoré roky až tridsiatich prípadov a s nárastom brutality, o akom sa im zatiaľ ani nesnívalo. Jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho skorumpovaného politika, žiadneho multimiliónového otecka, nebola ničím zvláštna. Ibaže ju jedného dňa našli pri jazere v lesoparku zavraždenú. Niekto jej zviazal ruky za chrbtom vlastnými pančuchami, zaškrtil ju a možno aj znásilnil, ale to sa už zistiť nedalo. Telo sa už začalo rozkladať a všetky stopy zmizli. Krauz a jeho kumpáni začínajú od nuly, ako už veľakrát predtým a veľakrát potom. Niečo im ale predsa len ostalo, malá, takmer nepostrehnuteľná stopa, ktorú po sebe zanechala mucha.
D. D. opäť nesklamal a v knihe ponúkol kus zo svojho neprekonateľného sarkastického humoru, ktorý tak u neho "žeriem". Praktiky policajtov a ich denné posilňovanie sa pohárikom páleného mali dačo do seba ;-) Hoci chýbal Fischer, vôbec to neprekážalo. 

Jediné, čo ma trochen irituje je, že Krauz ma v jednom momente trošku viac sklamal - svojim správaním. A kvôli tomu žiaľ musím stiahnuť knihe jednu hviezdičku. Inak nemala chybu a čítala sa na jeden hlt.

Moje hodnotenie: ★★★

Žiadne komentáre: