nedeľa 24. februára 2008

George Clooney (február)


Meno: George Timothy Clooney

Narodený: 6. máj 1961

Bydlisko: USA

Farba vlasov: čierna

Farba očí: tmavohnedá

Výška: 180 cm

Stav: rozvedený (bývalá manželka Talia Balsam (herečka))

George je americký herec, režisér, producent, scénarista, milovník žien a zarytý starý mládenec. K tomu všetkému sa postupne vypracoval sám, aj keď to mohol získať prostredníctvom svojho otca. Jeho otec Nick Clooney sa ako novinár veľa pohyboval vo svete reklamy, televízie, filmu, a tak keď mal malý George päť rokov, sám sa objavil v Cincinnati-skej otcovej show nazvanej „The Nick Clooney show“. Gorgeous alias George (ako ho prezývajú) študoval na North University Kentucky a vášnivo sa zamiloval do baseballu. Chcel si splniť svoj sen a byť profesionálnym hráčom. To mu však nevyšlo. Vybral si teda herectvo. Koncom osemdesiatych rokov bol stále neznámym človekom. Objavoval sa iba vo vedľajších úlohách v seriáloch ako The Facts of Life či Roseanne . Slávnym sa stal vďaka úspešnému seriálu E.R., ktorý u nás vysielali pod názvom Pohotovosť. Zahral si doktora Douglesa "Douga" Rossa. Úspechy v E.R. mu priniesli nové ponuky na natáčanie. Medzi vydarené snímky patrí From Dusk Till Dawn (1996), kde si zahral po boku skvelého Quentina Tarantina a film One Fine Day (1996), kde hral s Michelle Pfeiffer. Azda najlepším rokom v doterajšom pôsobení Clooneyho bol rok 1997, kedy sa objavil vo viacerých celovečerných filmoch. Jedným z nich bol Batman & Robin, ktorý síce kritika vyhlásila za najhorší z celej série, ale napriek tomu Goerge získal ocenenie, za skvelé stvárnenie Batmana. Určite každému je známy film The Peacemaker, ktorý bol natáčaní na Slovensku. Slogan „This is no a test“ hovorí sám za seba.

Nasledujúci rok (1998) sa objavil na plátne vedľa -viac speváčky než herečky- Jennifer Lopez v snímke Out of Sight. Zahral si lupiča bánk Jacka Foleyho, ktorému sa v jeho povolaní darí, až na to, že ho vždy chytia. Pred tým ako skončí, chce urobiť ešte jednu lúpež. Dej sa zamotáva pri jeho úteku z väzenia, kedy sa stretne s agentkou Karen.

Veľmi úspešný film prišiel v roku 2001, kedy sa objavil v Ocean´s Eleven spolu s množstvom hviezd ako Julia Roberts, Brad Pitt, Matt Damon... Strhujúci film s interesantne premyslenou zápletkou nenechal na seba čakať s pokračovaním - Ocean´s Twelve (2004) a tiež Ocean´s Thirteen (2007).

Pokiaľ ide o Georgeovo súkromie, vystriedal množstvo partneriek. Medzi inými sa blysla i Julia Roberts, Renée Zellweger, či Krista Allen.

Má fóbiu zo zemetrasenia. Kvôli vážnym ťažkostiam so žalúdkom musí užívať lieky proti krvácaniu žalúdočných vredov. Miluje pivo, ženy, žije životom starého mládenca a jeho jediným spoločníkom do roku 2006 bolo jeho prasiatko Max. Zaprisahal sa, že sa nikdy neožení a nebude mať deti. Michelle Pfeiffer a Nicole Kidman sa s ním stavili o 10 tisíc dolárov, že bude otcom skôr, ako oslávi 40. Šek im vrátil so slovami, že dostane dvojnásobok, ak sa stane otcom skôr než dovŕši 50.

V roku 2002 ho magazín People zaradil medzi Top 50 najkrajších mužov sveta.

Neoficiálna stránka herca:
http://www.gclooney.com/

Filmografia:
http://www.csfd.cz/herec/31-clooney-george/
http://bestof.provocateuse.com/show/george_clooney

Knihy o ňom:
http://www.amazon.com/George-Clooney-Biography-Jeff-Hudson/dp/0753508729

Fotogaléria (104 fotiek):
http://www.people.com/people/george_clooney/photos
http://www.celebritywonder.com/picture/George_Clooney/
http://www.sofeminine.co.uk/w/star/p25/photos/George-Clooney.htmlKto sa chce zabaviť, pre toho mám link na stránku, kde môže doslova "znetvoriť hviezdu" :-)Žiadne komentáre: